За суви стапала: Трик што ги прави чевлите отпорни на вода!

4 декември, 2020
dreamstime-s-194886085

Постапката е многу едноставна
Скоро секоја обувка ќе стане отпорна на вода и стопен снег ако ставите пчелин восок, но ако го немате, ќе ви служи и обична свеќа.
Тријте ги чевлите со свеќа така што на нив да остане бел слој. Потоа стопете го со фен за коса вклучен на највисока температура.

Почекајте неколку минути и чевлите ќе бидат подготвени за одење под дожд или снег.
Восокот треба да ги заштити кожните чевли од вода, исто и оние од антилот, но и тие од платно.

Погледнете на видеото како да го направите тоа:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi