Тој мора да ПЛАТИ: Девојка започна дискусија за тоа кој треба да го извади паричникот на првиот СОСТАНОК. Што мислите Вие на оваа тема?

5 декември, 2020
Sastanak (1)

Повеќето жени го мислат истото

Сите еднаш сте се нашле во ситуација да излезете со некого за прв пат, а потоа да морате да ја платите сметката.

И, постои вечна дебата за тоа дали мажите имаат премолчена обврска да бидат тие што ќе плаќаат за тоа на првиот состанок.

36-годишна девојка смета дека треба да го сторат тоа, без дискусија.

„Ако сметката пристигне и тој побара секој да го платат својот дел, нема да има втор состанок. Ми се случило да излезам со навистина драги мажи, но ако имаше проблем со плаќањето, не би контактирала повторно со нив “, рече Јана Хокинг.

Јана е сингл и живее во Сиднеј, и рече дека, во една прилика, нејзиниот потенцијален партнер, кога стигнала сметката, погледнал во нејзината чанта очекувајќи да плати. Тој дури и не се обиде да се преправа дека ќе плати.

Според оваа девојка, таа нуди да го плати својот удел само кога мажот не ја импресионира, па затоа се чувствува виновна што тој финансира сè, бидејќи и тогаш знае дека повеќе нема да ја види.

Таа знае дека оваа година е тешка за многумина и има разбирање, но Јана смета дека мажите треба да бидат покреативни: Проверете кога е  „Happy Hour“, направете пикник… “.

36-годишната девојка започна дискусија на социјалните мрежи и многу луѓе ја коментираа оваа тема поради нејзината изјава.

Повеќето жени сметаат дека мажот е тој што треба да ја плати сметката на првиот состанок, а некои сметаат дека мажите секогаш треба да го прават тоа. Ретките немаат проблем да бидат тие што ќе го финансираат излегувањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi