Топ 10 машки фантазии: Секс со доминантна жена, гледање на други, тројка, снимање филмче

21 јули, 2020
Annotation 2020-07-20 184350

Машките секс фантазии секогаш се интересни теми за жените. Што ги возбудува, како можете да му пружите единствено доживување… Ви откриваме 10 секс фантазии на секој маж

Мажите се визуелни типови па поголемиот дел од нивните омилени фантазии се сведува на добар поглед. Затоа поголемиот дел од нив сака секс пред огледала, снимање на сопствено видео или гледање на други додека водат љувов.

Ова се топ 10 машки фантазии:

  • Секс со странец

Ова е почесто женска отколку машка фантазија, но тоа не значи дека мажите не сакаат да ја почувствуваат истата страст со целосна странкиња, која потоа никогаш нема да ја видат.

  • Секс во тројка

Кој маж не би бил среќен во кревет со две (или повеќе) девојки кои му “удоволуваат”?

  • Гледање други

Гледате многу филмови со експлицитна содржина? Се возбудувате кога ќе видите пар во сексуален чин? Не грижете се, дури 63% се палат на самата идеја да го гледаат сексуалниот чин, дури и не мораат да се замислат дека учествуваат во него, туку само дека се во близина и гледаат.

  • Секс во јавност

Сексот на јавно место или пред непознати е една од најчестите машки мечтаења. Тоа е една од оние фантазии кои секогаш се на врвот на сексуални желби кај мажите.

  • Снимање на сопствено филче

Порнографската индустрија се базира на визуелните елементи, а парите кои се вртат во неа се доказ колку на мажите тоа им одговара. Мажите (44 посто од нив) се напалуваат доколку се гледаат себе во акција, така да снимањето на домашни видеа и не е толку чудно.

llustracije seksa i veze
  • Доминација  

Сексуалната контрола над партнерката и нејзиното потполно потчинување на некои мажи им е ултимативен афродизијак бидејќи сексот во потполност си го прилагодуваат себе си и на своите желби. Нејзините потреби се неважни. Чувството на моќ кое го добиваат во оваа ситуација е многу опојно и кога еднаш ќе го пробаат, ќе сакаат уште…

  • Доминантна жена

Од друга страна пак, постојат и мажи кои мечтаат за потполно потчинување од страна на жената. Најчесто таков секс сакаат мажи кои се на високи деловни позиции. Ваков облик на интимност за нив значи потполно опуштање во кое конечно некој се грижи за нив, а тие не мораат за ништо да размислуваат.

  • Играње улоги

Има толку сценарија, можности, идеи… Тоа може толку да го напали мажот, да самата помисла на партнерката, на пример во облека на медицинска сестра, ќе биде моментален афродизијак.

  • Гледање во огледало

Мажите сакаат визуелна стимулација, затоа стриптизот е толку популарен. И на нивна жал, не секогаш во текот на сексот имаат добар поглед на се што се случува.

  1. Делење на партнери

Мечтата е мечта, но ако некој се одлучи да ги испроба своите мечти со партнерот многу е важно да се искомуницира кој што точно сака и колку далеку е спремен да оди. За жал, понекогаш сексуалните мечти можат да станат премногу за едниот или обајцата партнери и тогаш е важно луѓето да се договорат за сигналот кој ќе означува крај на играта.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi