Топлес модел во својата 59-та година изгледа феномално, погледнете ја нејзината тајна

1 јуни, 2020
Screenshot_2020-06-01 Carol Alt Model • Actress ⭐️ ( modelcarolalt) • Instagram photos and videos

Керол Алт, која жари и пали на интернет како топлес модел во својата 59 година, ја открива тајната за својот изглед.

Како што открива и за едно интервју, за нејзината фигура највеќе е заслужен десертот. Но позади оваа шокантна изјава се крие мала тајна. Станува збор за десерт направен од потполно сирови состојки. 

“Понекогаш нарачувам само тирамису или нешто налик тоа. Последниве денови, само тоа го јадам за вечера.” – изјавува Керол Арт.

“Тирамису-то е похранливо отколку сендвич со шунка бидејќи се прави од кокос и сите останати неверојатни состојки кои без проблем ме заситуваат” – објаснува таа.

Откако во 1996 година почнала да јаде сирова храна, таа станува остар заговорник за промените на начинот на исхрана и со самото тоа, начинот на живот, а дополнително и напишала неколку книги поврзани за оваа тема.

Што се однесува до оваа фотографија, таа кажува дека е фотографирана со телефон и дека ништо не е изменето во фотошоп освен белегот на нејзиниот стомак кој е отстранет.