Трендовски летни фризури – спас за валкана коса

13 јуни, 2020
frizuri

По бројните трендови во стилизирањето на косата, пред нас доаѓа одлична идеја за летото, што е и примамлива и многу практична. И Џенифер Лопез и Ариана Гранде го обожаваат овој фриз веќе познат како „Пола косаичка“ и идеално е за оние денови кога не мора да ја миете косата.

Оваа нова фризура е нешто слична на познатата половина пунџа, каде дел од косата е врзана во пунџа. Тука, наместо пунџа, косата е врзана во висок коњски реп на задниот дел од главата.

Значи, фризура е комбинација на пуштена коса и високо или полу-високо коњско опавче. Доброто е што овој фриз може да се вклопи и во спортска и во елегантна облека.

Притоа е идеална за деновите кога вашата коса не е баш најчиста и брзо и лесно можете да ја направите сами.

Со добри обетки, ефектот ќе биде одличен. Ако сте повеќе од спортски тип, комбинирајте го со џемпер, фармерки и патики.