Три бои на модни комбинации кои секогаш ќе изгледаат скапи и гламурозни

7 мај, 2020
Naslovna

Модата за бои не се менува толку често колку што изгледа. Многумина остануваат во тренд неколку години и самоуверено се претвораат во класика. И има неколку прилично неочекувани пресврти и се врти кога одеднаш се менува насоката на трендот, па на пример, бојата за традиционално лето одеднаш се претвора во целосно зимска опција.

Сепак, ние го привлекуваме вашето внимание на трите бои кои не ја напуштија модната сцена неколку сезони и ја имаат секоја шанса да останат со нас многу години. Секогаш ќе ви помогне да изгледате елегантно и „скапо“.

Бела

Залудно не е што белото го сакаат многу познати модни креатори и дизајнери кои создаваат колекции, фокусирајќи се на богатите клиенти во Њујорк. Белата е нова црна боја и можете да ја носите и треба да ја носите од глава до пети, додавајќи додатоци во контраст црна или неутрална беж. Белата е добра комбинација со мека сина или сива боја. Бело палто ќе ве одвои од толпата. Во него ќе изгледате како холивудска ѕвезда, затоа што белото палто исфрла елеганција и гламур. Белите панталони или здолниште совршено се комбинираат со сите полесни бои. На неверојатен начин, белите чевли или торбата можат да го претворат секој поодморен изглед во многу елегантен сет, како да стои зад тоа професионален стилист.

Црвена

Црвена боја – храбри жени. Привлекува внимание, едноставно ги тера другите да се свртат кон вас. Кога носите црвено, мора да бидете сигурни дека вашата кожа, коса и шминка изгледаат совршено! Комбинацијата на црвена и црна боја е чиста драма, затоа проценете ја приликата во која сакате ваква облека. Во секојдневниот живот, изберете светло-беж наместо црна боја. Дури и најсветлата црвена торба може да додаде статус на неговиот сопственик. Ако се одлучите за палто, подобро е да немате детали, бидејќи тие би биле излишни. Црвени патентни кожни чевли? Зошто да не? Дури и црвениот кармин не е премногу. Сепак, ќе биде помодерно да додадете само еден детал во бела или светло розова боја.

Морнарица сина

Најубавите од  боите што се релевантни со векови. Се заљубивме во тоа заради нејзината тивка елеганција и можноста да се комбинираме со две други бои – црвена и бела. Не знаеме луѓе кои не изгледаат „проклето привлечно“ во униформа. И без разлика кој е во него – маж или жена. Школки направени од тешка волнена ткаенина се добри во комбинација со лесни панталони или фармерки. Обоено крзно и морска сина боја се многу поинтересна комбинација од истата со црната, така што можете самоуверено да облечете палто како ова. Темно синиот морнарски изглед е потенок од црниот. Можете да додадете две различни црвени и бели додатоци за промена.