Три работи што жените не треба да ги прават пред сексот!

12 октомври, 2020
секс

Сексот е страствен момент во кој мора да уживате максимално. Сепак, постојат некои навики кои можат да го расипат или да предизвикаат несакани последици по сексот. Донесуваме три работи што жените не треба да ги прават непосредно пред интимна врска.Да се депилираатЗа време на сексуалниот однос, областа околу препоните и бутовите е изложена на триење и прекумерно потење. Затоа кожата ќе биде иритирана доколку се депилира непосредно пред сексот, а како што им е добро познато на многу жени, одредени делови може да се воспалат.

Да не пијат антиалергиски лек
Лековите кои ги намалуваат алергиските реакции, како што се антихистаминици, делуваат релаксирајќи го телото. Исто така, овој лек има силно влијание врз вашата мукозна мембрана, која е поврзана со целото тело, почнувајќи од усната шуплина, а со тоа и со вашата интимна област.

Не се депилирајте
За време на сексуалниот однос, областа околу препоните и бутовите е изложена на триење и прекумерно потење. Затоа кожата ќе биде иритирана доколку се депилира непосредно пред сексот, а како што им е добро познато на многу жени, одредени делови може да се воспалат.

Не одложувајте одење во тоалет
Му се предадовте на врелината на моментот, страста е на својот врв и чувствувате потреба да одите во тоалет и да уринирате – не страдајте. Имено, мочниот меур се наоѓа многу близу до вагината и секој притисок врз неа и како ќе се чувствувате, поради што сексот нема да биде толку пријатен и опуштен.

Исто така, ако уринирате за време на секс, уретрата и мочниот меур се натоварени и полни со течност, што го прави ризикот од воспаление на мочниот меур предизвикан од секс многу поголем.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum