ТРИКОТ СО ЗАШТИТНА МАСКА И ЗАПАЛКА СТАНА СВЕТСКИ ХИТ! За 50 секунди проверете колку навистина Ве заштитуваат вашите маски

28 август, 2020
TRIK-SA-MASKOM-I-UPALJACEM-POSTAO-SVETSKI-HIT-Za-50-SEKUNDI-proverite-sve-maske-koje-imate-i-da-li-ste-zasticeni

Во светски рамки, носењето маска и одржувањето растојание сѐ уште се императив да се запре ширењето на корона вирусот. Од почетокот на пандемијата, научниците и обичниот свет тестираат колку се сигурни некои видови маски и колку штитат.

Тој неодамна објави многу едноставно видео на својот профил на „TikTok“ во кое се прикажува ефикасноста на различните типови маски.

За целите на експериментот, тој користел шест типа заштитни маски и запалка. Имено, откако ќе ја стави маската, ја запалува запалка и потоа дуваше за да види дали пламенот ќе се изгаси или не.

Имено, овој експеримент ѝ парира на заштита при кашлање, кивање или зборување. Колку помалку капки поминуваат, толку е поголема ефикасноста и заштитата е подобра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris