Трикови кои ќе ви помогнат на фотографиите да изгледате како топ модел

14 септември, 2020
shutterstock_618782036_1000x0

За некои, идеалната фотографија е секојдневие, додека за други е копнеж, особено кога ќе ги погледнеме тие совршени фотографии на социјалните мрежи.

Познати блогери ги откриваат тајните на нивните совршени фотографии, нагласувајќи дека самата фигура и тежината можат да станат сосема различни ако знаете со камерата.

Доколку досега не сте задоволни од вашите фотографии, следете три едноставни трикови кои првенствено се однесуваат на положбата на телото на идеалните фотографии. Покрај тоа, овие трикови ќе ви помогнат да изгледате значително потенки.

Позиција на телото

Најважно е да не го свртите вашето тело директно кон фотоапаратот, бидејќи каква и да е позицијата, на овој начин сигурно ќе изгледате поголеми. Подобро е да свртите барем малку во некоја насока во однос на фотоапаратот, во зависност од тоа кој профил го претпочитате, да се исправите и да бидете сигурни дека рамената не ви се свиткани. Добар трик е да ставите едната нога пред другата и да ги имате прстите кон камерата, онаа типична поза на Инстаграм.

Devojka

Положба на раката

Исклучително важен услов за положба на телото на фотографиите е положбата на рацете, особено ако сакате да изгледате што е можно послабо. Никогаш не држете ги рацете исправени кон вашето тело. Две добри пози се да ги држите исправени наспроти телото, но малку подалеку од самото тело. Покрај тоа, можете да користите чанта за да изгледа поприродно. Второ, секогаш можете да ја ставите едната рака на колковите. Кога ги користите овие пози, ќе изгледате потенко отколку ако рацете ви се целосно исправени до телото.

magija, devojka, lišće

Темна облека

Трикот што исто така можете да го користите е да изберете паметна комбинација на облека. Ако однапред знаете дека ќе бидете фотографирани на некоја локација, решете се на време за темна комбинација, во која ќе изгледате послабо на фотографијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi