Дали има совршени гради? Голема анкета откри како изгледаат

15 јули, 2020
Naslovna

Да почнеме вака, за да нема збунетост, нема совршени гради. Има повеќе облици на градите, има уште повеќе големини, а има жени кои ги носат. Градите се менуваат во различни периоди од животот; навистина, тие исто така се менуваат во текот на еден месец во зависност од нашиот циклус. Кој би бил совршен? Што значи тоа дури ?

Најважната задача на нашите гради е да го нахраниме бебето во првите месеци или години од животот, како што бира секоја жена. Поврзано со ова, тие се исто така важен фактор на атрактивност – показател за плодноста на жената, бидејќи потсвесно е „прочитана“ од машкиот мозок. Според овие критериуми, сите гради се совршени, тие одлично ја извршуваат својата функција. Дали има најубави гради? Значи, ако убавината е во окото на гледачот … нема единствен одговор.

Katy Perry Nod GIF - Find & Share on GIPHY

Значи, она што е откриено може да се нарече естетски тренд, а тоа потекнува од операции за пластична хирургија. Пред да се вознемирите од идејата дека совршени гради можат да бидат само вештачки, козметичките хирурзи (американските кои ги удираа) известуваат дека тотално вештачки гради (од авион може да се види дека не се вистински) луѓето во моментов не ги сметаат за најубави.

Според студијата објавена во списанието за естетичка и реконструктивна хирургија, луѓето обично претпочитаат „нормални“ и „природни“ гради на оние со силиконски импланти. Студијата е направена со 1.300 испитаници кои гледале слики на разголени гради и ги рангирале според привлечноста. Сепак, се покажа дека формата на градите со сооднос 45:55 е најпосакувана. Што значи тоа? Градите кои имаат 45% исполнетост над брадавицата и 55% полноста под брадавицата и малку потсетуваат на формата на солза, беа оценети како најубави. Ваквите гради најмногу ги сакале сите, без оглед на полот, расата, етничката група. 87% од жените во своите 30-ти години, 90% од мажите и 94% од козметичките хирурзи гласаа за нив.

Значи, градите со природна форма што не издржуваатт гравитација „победија“ – обликот на солза е како тој, малку, виси. Но, секој од нас одлучува самостојно. Не треба да ги забораваме приказните за жени на кои импланти им дале самодоверба, ги сменија своите животи на подобро, или дека секој од нас е господар на своето тело. Па кој како сака.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi