Домашно масло за брзо потемнување: За 5 дена ќе имате тен како да сте се вратиле од море!

27 јуни, 2020
fdfdsfd


Заборавете на скапите креми и популарните спрејови за брз тен. Најдовме рецепт за домашно и целосно природно масло со кое конечно ќе имате тен ова лето на кој сите ќе ви завидуваат. Ви претставуваме рецепт за домашно масло за сончање кое се прави брзо и лесно, и дава феноменален ефект.

Состојки:

3 дл маслиново масло

2 моркови

6-7 излупени ореви

Подготовка: Се сецкаат морковите и оревите во стаклена тегла и се прелеваат со масло. Добро се затвора и се остава на светло топло место околу 30 дена.