Драстичното сечење на косата се исплати! Ѕвезди кои се препородија откако ја скратија косата!

20 мај, 2020
коса

Кога станува збор за фризури, понекогаш е тешко да се одлучиме за голема промена. Ние најчесто бираме фризури што никогаш нема да нè разочараат.

Ова е причината зошто многу жени се откажуваат од кратки фризури, дури и кога навистина ги сакаат. Сепак, наскоро доаѓа летото, совршено време да ја скратиме косата.

Дека голема промена се исплатува,  докажуваат многу познати жени кои се препородија откако ја ишишаа косата.

Американската актерка Мишел Вилијамс беше верна на својата полудолга коса на почетокот на нејзината кариера, а потоа во 2010 година се појави во Кан со сосема нова фризура. Оттогаш, тaa редовно експериментира со кратка коса, но како и да е изгледа фантастично со секоја кратка фризура.

Друга позната актерка која ја обожава кратката коса е Шарлиз Терон. Иако Шарлиз изгледаше одлично со долга коса, кратките фризури ја прават посебна и многумина мислат дека изгледа најдобро со нив.

Убавата Зои Кравиц би изгледала одлично без оглед на фризурата, но со кратка коса нејзините спектакуларни одлики на лицето едноставно подобро излегуваат на виделина.