Две минути напор: Трик што го користат холивудските sвезди за да имаат беспрекорен тен

2 јуни, 2020
цџв

Можете да направите голема разлика за кратко време


Понекогаш максималниот ефект трае минимално, а шминкерот Пети Дуброф, кој разубавува многу холивудски sвезди, вели дека можете да направите голема разлика за две минути.

Подготовка на кожата за течен прав

Нанесувањето на течноста во прав,според Дуброф е подготовка на  лицето со специјален валјак за жад (“Jaderoller”) – најдобро ладен. Ја стимулира кожата со цврсти движења.


„Кога кожата се стимулира на овој начин, се стимулира протокот на крв, така што кожата е збогатена со кислород. Тогаш кожата веднаш изгледа поживописно “, објаснува Пати.

Дополнителна предност

Постои уште еден несакан ефект: по овој третман Дуброф користи помалку течен прав. „Ако се става течна пудра на ладна кожа, изгледа дека лицето нема сјај и му треба повеќе шминка. „Благодарение на„ третманот “со валјак или гуа-камен, кожата има природен сјај и затоа му треба многу помалку шминка“, заклучи Пати Дупроф.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi