Експертите предлагаат: 6 намирници кои можат да помогнат во зголемување на вашите ГРАДИ

21 јули, 2020
gradi

Еден начин да ги зголемите градите природно е да јадете храна богата со фитоестрогени

Градите се сметаат за една од најголемите придобивки на жените. Цврстите гради можат да го направат телото на жената да изгледа многу попривлечно.

Големината и формата на градите обично се разликуваат од една до друга жена. Ова е затоа што многу фактори се вклучени во одредувањето на овие аспекти.

Сонот на многу жени е да најдат природен лек што ќе ги направи градите малку поголеми, а половината малку потенка.

Експертите наведуваат 6 намирници кои во поголема или помала мерка влијаат на растот на градите.

Фенугрик

Еден од најчестите совети за користење на растот на градите е растението Фенугрик. Семето од Фенугрик е богат извор на протеини, минерали, витамини и фитонутриенти. Лековити својства вклучуваат холин, тригонелин, диогенин, јамогенин, тигоген и неотигогеин.

Иако звучи неверојатно, фенограмот може да ги зголеми женските гради, затоа што содржи фитоестроген, што влијае на растот и задржување на водата во ткивото. Постојат 2 начини да го направите ова: масажа и пиење чај.

Семето од Фенугрик можете да го купите во која било продавница за здрава храна, и треба да ги оставите во вода преку ноќ. Вториот ден ги масирате градите со водата во која семето ги испуштиоло своите хранливи материи.

Ленено семе

Лененото семе содржи хранливи материи, од кои најважни се лигнаните. Тие содржат и антиоксиданти и естроген. Не само што ќе ви помогне да имате поголеми гради, туку и ќе има корисен ефект врз вашето здравје. Покрај лен, во исхраната можете да додадете сусам и сончоглед, како и се повеќе популарното семе чиа.

Ореви

Оревите се богати со витамин Б6 кој ја поттикнува циркулацијата. Во комбинација со масажа на градите, што исто така ја подобрува циркулацијата, тие можат да бидат вистинскиот избор кога барате храна за поголеми гради. Покрај тоа, оревите содржат здрави масти, протеини и изофлавони кои се слични на естрогенот. Најдобра храна од која растат гради во оваа група се бадеми, кикиритки, фстаци, костени.

Соја

Намирница број еден чии својства сигурно сте ги чуле во врска со ова е сојата. И како функционира сојата за раст на градите? Исто така, содржи намирница слична на естроген што го поттикнува растот на градите, а се издвојува генистеин. Значи, секоја храна која е богата со соја е добра за раст на градите. Ако започнете да читате декларации, ќе најдете присуство на соја таму каде што не го очекувате. Сепак, изберете ја во најприродна можна форма!

Морска храна

Морската храна има можност да го стимулира производството на полови хормони и со тоа да го забрза растот на градите. Манган, кој може да се најде во храна со ова потекло, го забрзува производството на естроген во организмот. Консумирајте школки, ракчиња, алги, ракчиња и други морски плодови.

Овошје

Овошјето што содржи соединенија слични на естроген можат да помогнат во зголемувањето на големината на градите. Како и многу други растенија, овошјето содржи лигнани. Најдобар избор на храна од оваа група е јаболка, јагоди, цреши, праски, портокали, дињи, сливи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi