Еве како да направите совршен маникир користејќи ги работите што ги имате дома

19 април, 2020
Naslovna

Доколку ви е тешко да ги гледате вашите неуредни нокти, можеби веќе размислувате да купувате комплет за домашен маникир. Но, за да имате убави нокти додека салоните за убавина не работат, не треба да трошите пари затоа што веќе имате сè што ви е потребно за да се средите дома, едноставно не ви се случило да ги користите за таа цел.

Најдовме одличен видео туторијал на Јутјуб со дури 10 едноставни, но генијални идеи за маникир со употреба на шноли, четки за заби, леплива лента, па дури и самолеплива трака за отстранување на влакна, сите гарантираат нокти како од салон.

Погледнете го видеото и пробајте некој од предлозите уште денес. Сигурни сме дека ќе бидете задоволни од резултатите.