Искусете ја магијата на ајурведската сауна

5 мај, 2020
сауна 2

Обожавате да се опуштите во сауна, но честопати немате време да се препуштите на нејзините парни задоволства што можат да траат, обидете се со Шведска, ајурведска сауна што можете да си ја дозволите во текот на работните денови.

Дваесетминутниот третман вклучува билна, парна бања на целото тело, додека лежите во дрвен „ковчег“ што личи на примитивен солариум. Оваа сауна детоксифицира, ја подобрува циркулацијата, го смирува воспалението, ги обновува телесните ткива, ја намалува вкочанетоста и го подобрува тенот.

Се разликува од класичните сауни по тоа што главата не е изложена на пареа и не се загрева, така што веднаш штом ќе излезете од сауната можете да продолжите да ги извршувате вашите дневни обврски.