ИЗГЛЕДАЈТЕ КАКО МЕНЕ: Зошто секоја позната личност прави свој makeup бренд?

6 септември, 2020
kozmeticki-brendovi-poznatih-licnosti

Ријана, Лејди Гага, Викторија Бекам, Гвинет Палтро и многу други имаат свои козметички линии. Еве зошто


На почетокот на септември минатата година, тинејџерската sвезда од серијата „Странски работи“ направи голема грешка. Таа објави видео на Јутјуб во кое демонстрира како користи производи од нејзината нова линија за убавина Florence by Mills. Сепак, таа воопшто не ги користела производите. Наместо тоа, таа ја покажа целата рутина, но без нанесениот крем, миење со вода и видливите резултати.

Поради тоа, таа била зборувана на социјалните мрежи. Неколку дена подоцна, таа се извини на Инстаграм, на кој пишуваше:
“Јас сè уште ги учам најдобрите начини да ја споделам својата рутина, додека се запознавам со сето ова. Јас не сум експерт. Мислев дека брзото видео со кое се покажува како ја правам мојата ноќна рутина е во ред”. , но се толкува поинаку. Јас ги разбирам и ценам вашите повратни информации за ова патување, ве молам споделете ги вашите мислења и јас ќе ги споделам моите “.