ИЗГЛЕДАЈТЕ КАКО СЕЛЕНА ГОМЕЗ: Еве што потенцира познатата актерка кога се шминка!

8 септември, 2020
selena gomez

Американската актерка и пејачка Селена Гомез (28) мора да внимава што ќе стави на лицето поради проблеми со кожата и акните. Иако не нанесува многу производи за шминка, а кога се нанесува шминката акцентот е ставен на руменилото кое се нанесува на горниот дел од образите и бронзерот со сјај.

“Обожавам да носам руменило, го ставам на самиот врв на образите, визуелно како да ги кревам. После тоа има бронзер што го ставам на образите и лесно на линијата на брадата, па малку го контурирам лицето”, вели Селена.

Таа верува дека шминката мора да ја истакне убавината затоа што секој од нас е посебен.

„Мислам дека мора да бидеме тоа што сме, да ја истакнеме нашата личност“, истакнува актерката.

Таа ги негува своето лице и тело затоа што верува дека овие ритуали се истовремено и грижа за себе и верува дека сето тоа е поврзано.

„Дефинитивно користам коректор, го ставам на пределот околу очите, обично комбинирам две нијанси така што бојата е рамна со лицето“, открила таа.