Како мажите гледаат на целулитот

31 мај, 2020
zena-celulit-shutterstock_744388207-2

Целулит има скоро секоја жена на светот (над 90% се постари од 18 години), ниту спортиските или супермоделите не се поштедени.

Со тоа што живееме во ера на совршен изглед, во кој бројот на многубројните инфлуенсери, модели па и магазини ја промовираат беспрекорната убавина без ниедна маана, многу жени се чувствуваат оптеретено со појавата на целулитот, а секако најмногу ги плаши реакцијата на мажите.

Токму поради тоа тимот на порталот You Tango решил да ги праша мажите што мислат за целулитот.

Еве ги одговорите и реакциите на мажите кога ќе видат целулит:

 • дали е тоа маснотија што се гледа на кожата?
 • тоа е маснотија која предизвикува дупки на кожата
 • имам и јас
 • нормална работа
 • не сум сигурен што е тоа, но знам дека прави нерамнини на кожата
 • појма немам, тоа значи дека има вишок килограми?

Тимот поставил и едно прашање кое ги интересирало жените…

Што гледаат прво мажите на голо женско тело?

 • веројатно нејзините гради, бидејќи тие најмногу се гледаат
 • нејзините облини, раменици, гради, струк, колкови и нозе
 • нејзините тетоважи
 • нејзиниот стомак
 • нејзините гради
 • дали има задник или не

Дали се согласувате со овие одговори?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi