Како сами да си ја негувате косата додека трае кризата

3 април, 2020
kosa

Ако припаѓате на групата жени кои својата коса им ја доверуваат на фризерите и не сакате да експериментирате со трикови од домашната работилница, веруваме дека ограничувањето на фризерските услуги ви паѓа доста тешко.

1. Испробајте привремена боја за коса

Ако ви е важно да имате свежо бојадисана коса, обидете се со привремена боја за коса, која после неколку миења целосно ќе исчезне.

За среќа, постои решение и за овој проблем. Ние ви претставуваме одличен листа на ефективни работи што можете да ги направите дома за да ја задржите бојата, без да користите бои за коса и да предизвикате потенцијална катастрофа.

2. Промена на местото на патецот

Понекогаш подраснатиот дел можете вешто да го маскирате, советуваат професионални фризери. Покрај тоа што сокриете седата коса, вашата коса ќе изгледа како да има поголем волумен бидејќи сте ја префрлиле на нова страна.

3. Косата мијте ја помалку

Можеби автоматски во себе си кажавте „нема шанса“, но сепак, сега е совршеното време да го зголемите растојанието помеѓу миењето на косата и да се спријателите со шампонот за суво миење. Експертите велат дека со честото миење на косата се губи бојата и сјајот, дури и ако користите шампони за обоена коса, па обидете се да се одморите од секојдневното миење на косата.

4. Користете спреј за подраснатокот

Денес, многу козметички компании нудат спрејови за привремено покривање на подраснатиот корен на косата, во кои се колнат многу дами. Ова ќе ви користи, доколку треба да одржите важен состанок преку веб-камера или ако сте меѓу луѓето кои и во тековните услови мораат да одат на работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi