Како со вистинскиот избор на сенка да ја нагласите природната боја на очи

11 јули, 2020
dfdf


Бакарот и златото изгледаат најдобро на сините очи

Игрите со контрастни бои се секогаш добар избор, така што топлите неутрални бои се најпогодни за поладни сини очи. Бакарната и златната нијанса ги прават сините очи уште поблескави, а топлите метални бои им даваат доза на топлина. Нацртајте ги само внатрешните рабови и проверете дали моливчето или мастилото се приближуваат до линијата на очните капаци. Други препорачани нијанси: теракота, боја на шампањ, морска сина боја.

Црвената е полн погодок за зелените очи

Црвената боја е комплементарна боја на зелената боја, затоа проверете дали на вашите зелени очи одговараат сенки со црвени нијанси. Нијанси на гранит, аметист и бронза можат да изгледаат одлично, но бидете внимателни со нив затоа што можете да изгледате уморни, особено ако се кон розова боја. Затоа се препорачува да се нацрта строга црна линија по должината на работ на очниот капак пред да се затемни. Виолетова е исто така добар избор – тие ги обликуваат очите и го вадат зелениот пигмент.

Темно сината и виолетовата даваат впечаток на кафени очи

Ако имате кафени очи, веројатно нема да згрешите со вашиот избор за шминка. Сепак, најдобриот избор е неутрална и килибар и темно сина, кои го истакнуваат зелениот пигмент во кафени очи. Виолетова или сина или линија со молив ќе го постигне истиот ефект како црното. Избегнувајте светкави сенки за очи, бидејќи ги потенцираат брчките.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi