Магично средство за мозолчињата по бричењето – го имате во вашата бања!

26 јуни, 2020
296331_shutterstock-618009611_ff

Мозолчињата коишто се појавуваат по бричењето не се пријатни ниту за око ниту за допир. Сепак, ова може да се спречи, со помош на еден производ што веројатно го имаат сите жени во својата бања.

Имено, станува збор за – кондиционер за коса!

Покрај тоа што ја прави косата мазна, помага и за останатите делови на телото. Ја омекнува кожата и ја подготвува за бричење, а по плакнењето создава „заштитен слој“ и ја штити од натамошни повреди.

Сепак, важно е добро да се исчисти кожата пред бричењето и редовно да се менува бричот. , наместо тоа, измијте ги нозете со ладна вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi