Меланија Трамп постави стандард! Вака треба да се облекува жена која е во педесетите!(ФОТО)

16 мај, 2020
melanija 2

Тесен фустан, високи потпетици и кој вели дека жена во педесеттите не е секси.

Накратко откако ја напушти Белата куќа минатата недела за да ја одбележи 75-годишнината од крајот на Втората Светска војна со положување венци во Националниот трговски центар во Вашингтон, претседателот Трамп реши да организира церемонија во дворот на Белата куќа за да им помогне на оние кои помогнаа во својата работа во борбата против пандемијата на корона вирусот во САД.

Пред бројните гости на свечената церемонија во Белата куќа, 50-годишната Меланија Трамп пристигна во видливо расположение држејќи се за рацете со сопругот, а со најновото издание таа успеа повторно да ја оправда титулата на една од најдобро облечените први дами.

Овој пат Меланија носеше фустан од Џејмсон Ву, чии креации редовно ги носеше поранешната прва дама, Мишел Обама.

Фустанот за кој се реши Меланија, американскиот дизајнер со тајванско потекло го претстави пред модната јавност во 2018 година, и иако веќе не е на продажба, нејзината оригинална цена беше скоро 1.500 евра.

Освен кројот, кој особено ја потенцираше хармоничната фигура на американската прва дама, споменатата креација без ракави се издвојуваше и со мала цветна шема, и како и обично, го заокружи своето последно издание со портокалови салонки кои се дело на Маноло Бланк.