Морски бранови на вашите нокти – овие нокти се најпопуларниот тренд ова лето!

15 јули, 2020
nokti

Летото е совршено време да експериментирате со стилови и бои. Особено кога станува збор за ноктите – сè е дозволено и пожелно и правилото “помалку е повеќе” често не важи.

Трендовите постојано се менуваат и оние кои го сакаа ефектот на мермер и чад, сигурно ќе уживаат во новата, „морска“ варијанта.

Без разлика дали сакате да ги направите сите нокти такви или само еден, вашите раце нема да поминат незабележано.

За оние кои сакаат посуптилни варијанти, nude основата и маникир со мотиви од пена е совршен избор. Минималистички и ефикасен.

Ако трендот на “транспарентни нокти” е нешто што ви се допаѓа, направете ги транспарентните делови на ноктите со бранови. Сината нијанса може да биде потемна, а тиркизната боја можат да ја практикуваат сите оние кои сакаат посветли нијанси.

Овој дизајн одговара на секоја форма, почнувајќи од овална, балеринска, коцкаста форма.

Совршено се комбинира со светки. Како и да го направите, овој вид маникир изгледа скапо, елегантно и различно. Исто така со овој впечатлив дизајн, одлично се комбинираат и nude мат варијанти на гелови и лакови за нокти.

Важно е да ја изберете варијантата што најмногу ви се допаѓа и право на маникир!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi