На овој начин шминката во лето може да ви трае многу подолго

31 јули, 2020
okokok


Aко ви треба помош за да ја одржите вашата беспрекорна шминка ова лето, еве неколку совети како да ја постигнете:

Подготовка:

Доколку сакате лице без сјај, прво треба да го подготвите лицето. Немојте само да нанесувате многу шминка без вашата кожа да биде подготвена за тоа. Затоа, користете ги ексфолирачките производи правилно.

Комбинирајќи ја гликолна киселина и ензимска технологија, таа ќе ја разубави вашата кожа, ќе ги исчисти порите и ќе ги отстрани мртвите клетки. Следно, нанесете навлажнувач, но одлучете се за лесна, маслена формула во текот на летните месеци. Ако можете, одберете го оној со заштитен фактор, така што секогаш ќе бидете заштитени од штетните зраци на сонцето. И како последен чекор пред да нанесете шминка, применете подлога за шминка. Заборавете на тешките подлоги. Сега не е време за тешки бази. Затоа, наместо вообичаената база, обидете се да ставите само коректор, да ги прикриете несовршеностите со тоа што ќе оставите да дише остатокот од вашата кожа. И прескокнете сè со сјај затоа што тоа само ќе предизвика топол и сјаен изглед што се обидуваме да го избегнеме.

How To Create The Natural Makeup Look In 10 Minutes | Beach makeup ...

Користете соодветни четки

Квалитетни четки се исто така потребни за правилна примена на шминка. Користете синтетички четки за нанесување навлажнувачи и ќе забележите дека овој крем трае подолго и спречува мрсен изглед.

Бронзер

Секој изгледа подобро кога додава малку топлина во нивната боја на кожа, а златниот тен може да направи чуда за нашата самодоверба. Додадете флуоресцентен сјај на вашата кожа што ќе го направи вашиот тен сенка или две потемни.

Pin by POPSUGAR Beauty on Makeup Products | Skin makeup, Natural ...

Користете водоотпорна маскара

Без разлика дали сте на топло или одите на патување или на море, ова лето, користете ја водоотпорната верзија наместо вообичаената маскара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi