Најновиот шарен маникир на Кајли Џенер ќе го обожаваат и минималистите

30 април, 2020
кајли

Изгледа дека Кајли имала спа ден во нејзиниот дома со помош на козметичарка бидејќи на Инстаграм објави фотографии од свежо уредени нокти.

Додека го покажа белиот педикир на нозете, на рацете реши да проба француски маникир во боите на виножитото.

View this post on Instagram

🌈🤍

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

Иако е разнобоен, овој маникир може да ги воодушеви дури и минималистите поради својата суптилност и нежност.

Она што ги воодушеви нејзините следбеници е фактот дека Кајли конечно има кратки нокти затоа што нејзините екстремно долги нокти, изгледа воопшто не им се допаѓаат на многумина.

Дали би го го пробате овој маникир?