Направете свој „природен ботокс“: Маска од банана против брчки

31 мај, 2020
мнн

Не треба да трошите вртоглави суми на пари за одлична маска – природни (и прилично ефтини) состојки, е се што ви треба за да направите одлична маска, која е докажано дека ја затегнува кожата на лицето. Ние ви ја предложуваме следната маска и не заборавајте да ја нанесете и на вратот.

-две до три лажици јогурт
-половина банана
-една лажица мед


Изматете ја бананата и измешајте ја со останатите состојки. Добиената маска нанесете ја на лицето, почекајте да се исуши (15 до 20 минути), а потоа исплакнете ја прво со топла, а потоа со ладна вода.

Бананите се богати со хранливи материи кои се добри за кожата, а истражувањето покажува дека се одлични за смирување на брчките. Млечна киселина од јогурт ќе направи нежен пилинг, а медот и дава на кожата потребната хидратација.

Оваа маска е погодна за сите типови кожа, а може да ја применувате секојдневно, сè додека не забележите подобрувања. Имајте на ум дека нема да видите резултати за еден ден или два дена – ова е природна маска и нејзиното дејство е обично побавно од фармацевтски препарати. Првите резултати треба да бидат видливи по три недели со секојдневна употреба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi