Од „здодевна када“ до луксузна СПА-оаза

30 јули, 2020
kjnm


За сите оние кои не знаат како да ја претворат својата „здодевна“ када во бањата во вистинска СПА-оаза, еве како да го претворите вашиот ритуал за капење во незаменливо искуство, користејќи ги петте сетила како водечка нишка. Сите ние го заслужуваме тоа.

1. Декорации

Исто како што прво јадеме „со очи“, секоја бања е исто толку генијална колку што ја украсуваме. Ова ќе го однесе искуството на ново ниво и ќе изгледа полуксузно отколку што е. Советот е овој: ставете ливчиња од свежо цвеќе на кадата во вашата бања. Слабо осветлување и неколку миризливи свеќи се исто така одличен (моден и миризлив) додаток.

2. Мирис

Мирисот е моќно чувство затоа што има способност да евоцира спомени, поради што додавањето есенцијални масла во бањата не е бесмислено. Лаванда за опуштање, нане за освежување, портокали за енергија или ванила за сензуалност, неколку капки есенцијално масло во бањата никогаш не се лоша идеја. Т.н. „Пенливи бомби“ за капење често содржат мешавина од есенцијални масла.

3. Допир

Каква бања треба да се допре? Добро прашање, нели? Некои луѓе сакаат топли бањи, но летото се приближува, така што немаат многу смисла. И покрај тоа, тие ја исушуваат кожата. Докажано Идеалната температура на бањата е свежа, дури и млака, и во никој случај не е топла.

4. Звук

Можете да го слушнете тлеењето на миризливата свеќа и меурчиња што пукаат тука и таму, опуштено е. Но, постои уште една опција, одлична за блокирање на кој било шум во позадина што може да ви пречи на зенот, а тоа е да се состави состави список на песни за релаксирање (дали можеме да предложиме релаксирање на океанските звуци?)

5. Вкус

Додека идејата на Хејли Бибер, која има фотографија на Инстаграм како се капе со чаша вино во раката, не е лоша, ние предлагаме здрави пијалоци, обична вода зачинета со парчиња краставица и лимон, или природен разладен чај, нешто освежувачко. Дали ви се допаѓаат јагоди? Шампањ? Идеална комбинација за бања!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi