Ова растение го спречува опаѓањето на косата и го стимулира волуменот: Eве како да го користите

7 јуни, 2020
Untitled design (9)

Природен еликсир за коса – исплакнете ја косата со чај од една билка и таа ќе биде густа и бујна!

Губењето на косата, во некои оптимални количини, се смета за нормално, особено во пролет и есен. Сепак, причините за губење на косата може да бидат од друго потекло – понекогаш може да биде стрес, понекогаш лоша исхрана и намален имунитет, а понекогаш станува збор и за генетски фактори.

Што и да е – губењето на косата може да се спречи или драстично да се намали природно, а лавандата ќе ви помогне во тоа.

Лавандата е растение кое е познато по бројните корисни ефекти врз организмот, а исто така се покажа и како многу ефикасен „чувар“ на косата и скалпот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi