Оваа фризура чини 930 евра! Погледнете зошто!

27 април, 2020
44

Доколку сакате вашата коса да ја стилизира фризерот на Кејт Мос и Селин Дион, тогаш ќе мора да одвоите 930 евра.

Како изгледа шишање во салонот на Џулиан Фарел и дали вреди за парите одлучи да октрие продуцентката Емили Кристијан.

Целиот процес го има во видеото подолу.

Францускиот стилист Џулиен Фарел е многу познат помеѓу славните личности. Негови клиентки се Кејт Мос, Иванка Трамп и Селин Дион. Неговиот салон во Њујорк стана познат во јавноста кога излезе веста дека покрај сите останати услуги има и шишање на коса кое чини речиси 1000 долари. Многу се прашуваа зошто е ова вака. Токму затоа Емили реши да ја открие мистеријата. Јасно е дека не станува збор за обичен салон за коса, а неговиот сопственик гордо истакнува дека тој бил еден од првите претприемачи што го комбинира велнес искуство со фризерската професија.

„Зошто мојата фризура вреди 1.000 долари? Тоа е затоа што, пред сè, имам многу малку време. Под два е затоа што кога ќе ја скратам косата, не мора да доаѓате на секои две недели за корекции. Освен ако не сакате. Ќе бидете мирни во наредните шест месеци и косата ќе се исече од А до Ш и секогаш ќе има волуменска линија што ќе расте заедно “. – Џулиен ги откри причините за оправданоста на цената.

За Емили, целото нејзино искуство започна со детална анализа на косата и утврдување на фризурата што најдобро ќе одговара на обликот на нејзиното лице. Сепак, ова не беше единствениот третман што таа го избра и го прифати т.н. третман „Power Hour“, кој исто така вклучува боење на косата, маникир и педикир и таа за овие дополнителни услуги даде уште 475 долари. Таа призна дека се чувствува како да е во филм и вели дека никогаш порано не ја третирале волку добро.

„Мојата желба е да ја сакате новата фризура и утре исто така“ рече Џулиен и додаде дека негова желба е клиентите да ја носат фризурата барем неколку месеци.

 | Autor: Screenshot

Тој, исто така, го откри трикот дека е важно да се исправи телото во одреден момент за време на шишањето за да се направи со точна прецизсност.

Емили беше воодушевена од конечниот резултат и не можеше да ја сокрие радоста. „Се чувствувам живо! Моето лице се смени. Се чувствувам како тек сега да успевам да се видам каква сум“, откри таа веднаш по третманот.

Мислам дека оваа фризура го извлече најдоброто од мојата коса. Се будам наутро и паѓа толку природно. Иако промените се минимални, тие направија значителна трансформација и ја сакам косата повторно, за разлика од порано”. Емили открива.

Сега веќе и е јасно зошто славните даваат толку пари. Дали вие би потрошиле толку пари?