Погледнете како правилно да нанесете парфем во текот на летото

1 јули, 2020
mmkmk

Кога мислиме на лето, сите некако мислиме на слатки мириси. Па, тука лежи грешката. На пример, цветните мириси се многу слатки, но според експертот за парфеми Рене Доминиќ, мирисите во кои се наоѓаат многу цветни ноти исто така не се најдобриот избор – исто како тешките, луксузни мириси. На високи температури, нашето чувство за мирис реагира малку поинаку на мирисите. Затоа повеќето луѓе претпочитаат полесни, свежи мириси. Класиците се, на пример, мириси од агруми како што се бергамот, мандарина, портокал или нероли. Тие често се комбинираат со топли дрвени ноти или тропски растенија. Патем, другите летни класици се ладни водени ноти. Боите на пакувањето ни кажуваат многу за содржината, но тоа не е секогаш правило. Колку природниот мирис ќе биде отпорен на топлина зависи од концентрацијата.

Купувајте само докажани парфеми

Се разбира, мирисот секогаш треба да нè прави посебни – дури и во лето. Сепак, постојат (без оглед на сезоната) типични мириси што ги користи секој.

Парфем комбиниран со сонцето?

Ако мирисот на средството за сончање не е доволен за вас, веројатно сте го одбрале омилениот парфем на летен одмор пред да заминете на плажа. Во принцип, нема причина да не мирисате добро на плажа. Секој мирис што се нанесува на кожата исто така исцрпува на некој начин, затоа треба да бидете внимателни. Затоа, мирисот треба да се стави во косата или на облеката, а не на кожата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi