РАСТАТ КАКО ЛУДИ! Билка за зголемување на градите, рецепт за чудна подготовка

2 септември, 2020
gradi

Иако звучи неверојатно, “пискавецот” е единственото растение во светот што ви овозможува природно да ги зголемите градите.Содржи фитоестроген, кој влијае на растот на градите, но исто така и на задржувањето на водата во ткивото.

За да може процесот да биде ефективен, потребно е да се спроведе на следниов начин:

Во сад истурете две чаши вода над една чаша пискавец, додадете малку босилек, ким и засладувач. Ставете сè да зоврие, а потоа оставете половина час да се излади. Откако ќе исцедите додадете сок од лимон и мед по вкус. Пијте една до две чаши на ден.