Сè што ви е потребно веќе го имате во кујната: Едноставен трик за совршени АФРО ЛОКНИ! (ВИДЕО)

15 јули, 2020
lokni

Како порано, не се сетивме на ова?

Кадриците никогаш нема да излезат од мода. И ова лето, голем број на познати личности ги „прошетаа“ популарните афро фризури што многу девојки се обидоа да ги имитираат во нивниот дом.

Но, пред да ги дофатите пеглите и преси за коса, или да трчате кај фризер на минивал, важно е да знаете дека оваа фризура можете сами да ја направите без употреба на извори на топлина.

Значи, насочете се кон кујната и сламките во рака!

Да, добро слушнавте!

За вакви кадрици, потребни ви се сламки за пиење и евентуално  гумени ластичиња за дополнително да ги зацврстите, ако планирате да спиете со нив. Бројот на сламки варира во зависност од должината и густината на косата, како и вашата желба за поголеми или помали кадрици.

Постапката е едноставна, можете да ја погледнете во продолжение:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi