Шминка по 30тите: Еве што треба да знае секоја жена!

31 мај, 2020
zena-10

Тинејџерските денови беа за експериментирање. (Сјај за усни со светки? Одличен!). Вие ризикувавте во дваесеттите години. (Зелена маскара? Зошто да не!). Сепак, сега сте во триесеттите години и време е да изгледате совршено, од веѓите до усните. Следните седум трикови што секоја зрела дама треба да ги совлада.

До моментот кога ќе навлезете во триесеттите години, треба да бидете добро оспособени во тоа колку е смел изгледот, без разлика дали тоа е комбинирање на огнен црвен кармин со црни парчиња облека или тоа е изглед што најдобро се постигнува со бургунд сенка на кармин и замастена коса.

Целодневен кармин

Прво треба да создадете база со тоа што ќе ги наполните усните со молив кој е најмногу сличен на природната боја на усните, а потоа нанесете го омилениот кармин. Потоа, исушете ги усните и нанесете проѕирен прав. Конечно, нанесете нов слој на кармин. Резултатот е дека повеќе нема да нанесувате кармин целиот ден!

Густи и долги трепки

Совет: секогаш користете две маскари. Започнете со маскара волумен за да добиете густи трепки, а потоа нанесете водоотпорна маскара за должина за да ги дефинирате и одделите трепките.

Пудра во тон

Дали некогаш сте ја примениле вистинската сенка и добивте сенка која е многу различна од вашата кожа? Без разлика дали беше посветла или потемна, сигурно не изгледаше привлечно. Зрелите жени знаат да го изберат вистинскиот (треба да се тестираат на клучната косака, а не на внатрешноста на раката). Тие, исто така, пристапуваат кон контурирање со дополнителна претпазливост.

Симнување шминка

Можеби ви се случило во дваесеттите години да заспиете со вештачки трепки и се разбудивте со црвена перница за кармин. Никогаш не дозволувајте повторно да го сторите тоа. За да можете полесно да ја отстраните шминката од очите (без создавање на црвенило), натопете го туферот со отстранувач на шминка и држете го на очните капаци за десет секунди, по што многу лесно ќе ја отстраните таа маскара, сенка и сè друго од очите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi