Свилени буби како средство за убавина – неверојатната тајна за младешката кожа на Кинескињите!(ФОТО+ВИДЕО)

10 јули, 2020
bubi

Без оглед колку се упорни жените и сакаат да го најдат најдобриот производ за лице за себе, кој на некој начин ќе ги подмлади, ќе ги разубави и во исто време, ќе ги отстрани сите несовршености од лицето, понекогаш потрагата може да биде навистина заморна.

Во продавниците каде што се продаваат козметички производи, можете лесно да се изгубите во морето со предмети и да не знаете што ви треба навистина.

Затоа козметичките брендови се обидуваат да го промовираат најиновативниот производ на пазарот, за да бидат попривлечни. Во врска со тоа, свилените чаури се користат за нега на лицето.

Тајната на убавината на кадифениот и младешкиот тен на кинеската жена е античкиот метод на масажа на лицето со чаури од свилена буба, што се применува од 2000 година п.н.е.

Свилените чаури содржат протеин серицин, кој содржи 18 аминокиселини и е биоразградлив.

Карактеристиките на серицинот се повеќекратни и корисни за кожата: длабоко ги чисти и отстранува мртвите клетки, ја хидрира и ја прави еластична, ги намалува темните кругови, го стимулира производството на колаген, ги отстранува флеките и митисерите, ги намалува акните и лузните и има антивоспалително дејство.

Многу жени се колнат за ефикасноста на свилените чаури за лице и тврдат дека нема подобра работа што ќе го направи вашето лице свежо, убаво и светло чисто. Доколку за прв пат наидувате на употреба на чаури во козметиката, време е да ве запознаеме со сите предности, начинот на кој се користат и како функционираат свилените чаури за лице.

Најважно е да се знае е дека ова е целосно природен производ кој не може да и наштети на вашата кожа на кој било начин.

Тие се користат едноставно, со нежна масажа на лицето. За еднократно чистење на лицето, користете две свилени чаури за лице – ставете ги во сад полн со вода , ставете ги на шпоретот и покријте ги. Оставете ги свилените чаури за лице во вода околу 20 минути. Ова е неопходно за да се ослободи серицинот. По 20 минути, извадете ги и ставете ги на показалецот од обете раце.

Користете кружни движења на прстите и масирајте ја кожата на лицето околу 15 минути. На овој начин, ги апсорбирате сите хранливи материи на свилените чаури за лице – во исто време, го забавувате процесот на стареење на кожата, создавате заштитна бариера и го олеснувате одржувањето на клетките и колагенот. На овој начин, постојат шанси да ги намалите брчките на лицето.

Природните чаури за лице се вистински свилени чаури, ткаени од свилени буби. Значи, како такви, тие се направени од 100% свила без други адитиви и други хемиски состојки. Тие се наменети првенствено за чистење и пилинг на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi