Текилата има надприродна моќ! Eве како да ја искористите во вашата beauty рутина

10 јули, 2020
tekila

Текилата има неверојатна моќ, но секако, тоа не значи дека треба да пиете текила и омиленот коктел Маргарита секој ден!

Текила за коса

Текилата има одличен ефект врз влагата на косата – откако ќе ја измиете косата, измијте ја косата со малку текила – ќе имате мазна и сјајна коса.

Текила за лице

Текилата ги отстранува мастите и нечистотиите од кожата благодарение на алкохолот што го содржи. Може да послужи и како лосион за мозолчиња. Можете исто така да користите текила за отстранување на шминка, но внимавајте на чувствителните области на лицето.

Текила како пилинг

Потребно:

– 1 лажица шеќер

– 1 лажица морска сол

– 1 лажица масло од кокос

– 1 лажица текила

– Неколку капки масло од бадем

– Неколку капки есенцијално масло од роза

Постапка: добро измешајте сè, нанесете ја оваа смеса на кожата на секои 7 дена и со тоа масирајте ја кожата. Кожата ќе биде сјајна и нежна на допир.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi