The Ritual of Jing: вашиот пат кон внатрешен мир

3 април, 2020
р

Колекцијата The Ritual of Jing  е инспирирана од античкиот кинески концепт на Jинг, кој претставува смиреност, спокојство и мир и ви помага да создадете личен рај и да ја негувате уметноста на смиреност и мир со значајни рутини. Оваа колекција содржи есенцијални масла – лаванда, лотос и јојоба – дизајнирана за постигнување смирена и мирна состојба на умот и да ви помогне да го откриете патот до внатрешниот мир.

Лотосовите цветови растат во мирни и бистри води на Далечниот исток, каде се сметаат за симбол на чистота и духовен развој и се добро познати по нивните смирувачки својства. Бидејќи белите миризливи цвеќиња се отвораат во зори, а се затвараат на зајдисонце, белиот е лотос и симбол на мирот.

Во традиционалната кинеска медицина, кинеската јојоба се користи за да го намали стресот и да се постигне мирна состојба на умот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum