Трик со лак за коса со кој славните го кријат целулитот

29 мај, 2020
celulit

Фактот дека целулит имаат над 90% од жените во светот, ретко на која од нас и претставува некаква утеха.

Особено популарен меѓу манекенките, лакот за коса како моќно оружје против целулитот, се покажа многу ефективен. Ваквиот трик “зема замав” и во светот на обичните смртници, на кои не им одговара луѓето да ги видат нивните мали несовршености.

Па, ајде да видиме за што точно станува збор.

Нашата кожа ја сочинуваат три слоја – дермис, епидермис и хиподермис. Во третиот слој, хиподермисот, се создава целулитот. Причините за тоа се сложени, можат да бидат како наследни, така и  создадени, најчесто поради лошите животни навики, нездрава исхрана, недостаток од физичка активност и така натаму.

https://www.instagram.com/p/BvRzGqkndy5/?utm_source=ig_embed

Важна напомена е тоа дека лакот за коса не може да го отстрани целулитот, но може да го сокрие.

Трикот се состои во сјајот и ефектот кој го има на краткотрајното, но инстантно затегнување.

Обавезно обратете внимание на следниве фактори:

  • Помалото пакување е полесно за користење
  •  Да биде еколошки спреј без гас
  • Без лепење

Лакот за коса против целулит се користи многу лесно и едноставно, без претходни подготовки. Доволно е да го нанесете на проблематичниот дел од ногата и тоа да го изведете со 15cm растојание. Пожелно е да останете во истата положба се додека не се исуши.

Целулитот ќе биде невидлив се додека не се истуширате и тука, за жал, престанува магијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi