Вежбајте додека сте дома: Оваа фризура ќе биде најголем хит за ова лето!

30 март, 2020
двф

Кога станува збор за модата, шеесеттите години беа запаметени како еден од најубавите и инспиративни периоди.

Ова може да биде особено точно за фризурите, а една за една од нив се предвидува дека ќе биде најголемиот хит за време на летото!

Станува збор за коса-до рамо поделена на два дела и исфенирана нанадвор.

Легендарната женствена фризура ја носеа Пријанка Чопра и Оливија Кулпо, а ниту латино дивата Џенифер Лопез ниту Ким Кардашијан не се одолеаја.

До лето има уште неколку месеци, а нам ни преостанува доволно време да ја извежбаме оваа техника до совршенство.

Ви се допаѓа?