Викендот е време да се посветите на себе: Неколку начини за да го израдувате целото тело

13 декември, 2020
Svece-kada


Освежете го целото тело со неколку домашни маски за кои ви требаат само неколку состојки.

Значи, не мора да го испразните паричникот или да одите на некој скап третман, за да го добиете заслуженото.

КОСА

Однесувајте се кон вашата коса со почитта што ја заслужува и почестете ја со оваа едноставна маска што ќе одговара на секој вид. Измешајте едно јајце со јогурт, додека не добиете мазна паста. Измасирајте ја добиената мешавина скалпот и нанесете ја рамномерно, сè до врвовите. Оставете го да делува половина час.


ЛИЦЕ

Ако спиете лошо, а сè уште сте под стрес, тоа може да доведе до сувост и оштетување на кожата. Направете маска, со чија помош ќе го вратите изгубениот сјај на кожата и по што ќе изгледа поцврсто и поздраво. Измешајте јогурт, две лажички мед и една банана. Бананите се природна состојка која истовремено ќе ја зајакне кожата и ќе ја хидрира. Оставете го да делува 20 минути, а потоа исплакнете го со ладна вода.

ТЕЛО

Кога последен пат направивте добар пилинг за цело тело и ги отстранивте мртвите клетки од кожата за да и го вратите сјајот? Без редовниот пилинг, кожата може да изгледа безживотно и сува. Овој рецепт се состои од само една состојка – кафе. Тој е одличен сојузник во борбата против целулитот, затоа сме сигурни дека ќе сакате да го повторите третманот многу брзо.


СТОПАЛА

Затворените и тесни чевли можат да остават траги на стапалата, како што се плускавци, плускавци, но и испукани пети. Освен што не е убаво за око, сето ова може да биде крајно болно. Оваа маска за стапала ќе ги освежи уморни нозе, но исто така ќе ја хидрира кожата. Во миксер ставете два свежи краставици, две лажички маслиново масло и две лажици сок од лимон, а потоа малку загрејте ја смесата на тивок оган. Вашата маска за стапала е подготвена и време е да се опуштите.

За да ја направите вечерта совршена, запалете миризлива свеќа, прочитајте ја омилената книга, гледајте омилен филм или серија, слушајте релаксирачка музика и не заборавајте: ова е вашата вечер, опуштете се, го заслужувате тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi