Водич за масажа на лице во сопствениот дом каква што сака Џенифер Анистон!

16 ноември, 2020
1347661


Џенифер Анистон, Кристи Тарлингтон-Барнс, Кејт Бланшет се само некои од славните жени кои им го оставаат лицето на вештите раце на фацијалистката и амбасадорка за нега на кожата на Диор, Џоан Чех

Третманите за убавина кај професионалци во моментов се само сон за многумина во светот, па еве совети од Чех како да се изврши врвна масажа на лице во сопствениот дом. Неговите третмани за ослободување од напнатост и обликување на кожа можат да траат дури 280 минути, а задоволните корисници ги опишуваат како 280 минути чист рај. За домашни занаети, пишува списанието Вог, Чех препорачува многу пократка варијанта на врвен третман, а ова се нејзините шест совети за нега на кожата во рекордно време.


Користете нешто лизгаво

„Кога станува збор за третмани за масажа на лице, ми се допаѓа да биде малку лизгаво“, вели Чех, која претпочита Dior’s Capture Totale серум затоа што содржи хијалуронска киселина, а нејзината препорака е да внесете што е можно повеќе влага во кожата. За почетниците, серумот е нежно намачкан на лицето, вратот и деколтето. ‘Никогаш не заборавајте на деколтето. „Од брадавиците до лице“ е мантра што постојано ја повторувам “, вели Чех.

Нетфликс и масажа

За да се стимулираат крвта и мускулите, Чех препорачува пет до седум минути вкупно секоја вечер. Таа советува да го правите тоа додека гледате телевизија, по три и пол минути на секоја страна, а Нетфликс вели дека е идеално за тоа. Подготовката е клучна ‘Начинот на кој започнувате масажа е многу важен. Започнете со опуштање на мускулите долж ‘рбетот, и опуштете ги и рамената. Сите нерви одговорни за отворање на предниот дел од телото се наоѓаат по должината на ‘рбетот, затоа е клучно тој дел да се релаксира’, вели Чех и додава дека после тоа сака да ја релаксира напнатоста во скалпот. Јас ја нарекувам „техника на влечење коса“ во која ја зграпчувате косата од почеток на челото и нежно влечете околу еден сантиметар. Тоа е многу релаксирачко и ослободува каква било напнатост. Друг чекор пред да започнете со подготовка на средниот дел од лицето е нежно да ги истегнете ушите ‘, открива Чех.


Ставете го најдоброто од вашето лице во преден план

‘Фокусирајте се на стимулирање на најголемите мускули на лицето: веѓи, образи и линии на вилица. Работата во овие области ќе создаде микро-отоци кои автоматски ќе го создадат тој ефект на кревање ‘, вели Чех, додавајќи дека не треба да заборавите на вратот и на деколтето.

Запознајте ги техниките за масажа

‘Постојат многу различни техники. Ги брчкам образите, правам еден вид движење на пијано околу очите, тропајќи ги прстите напред и назад, а потоа го стискам челото и по линијата на веѓите, што навистина помага да се крене “, вели Чех и ве советува да правите сè што ви одговара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi