Заборевете на хируршките зафати и филери: За една минута до полни усни

9 јуни, 2020
usni

Трик што ќе ви помогне да добиете ефектни усни за една минута!

Многу девојчиња денес се подлежени на разни операции, процедури, инјектираат хијалуронска киселина и филери.

Не мора да потрошите илјадници денари за подобар изглед на усните. После вашите бројни прашања на оваа тема, решивме да истражиме повеќе за тоа и еве што откривме.

И сè што ви треба за поцелосни усни што ќе ги најдете во вашиот дом!

Тајната на поисполнети усни е во следново: Пилинг за усни и водоотпорен молив за усни – во боја што точно одговара на вашата боја на усните, односно една нијанса е потемна. Сè друго изгледа неприродно! Прво, навлажнете ги усните со малку вода и малку масирајте ги со специјален пилинг за усни што ќе ги направи усните да бидат повеќе крвави и поисполнети.

Можете да направите сами пилинг – измешајте шеќер, мед и малку кокосово масло. Потоа измијте ги остатоците од пилингот од усните, исушете ги усните, а потоа исцртајте ги усните со молив за усни – за покомплетен ефект, минимално поместете го моливчето над работ на усните. Ставете некој од производите за нега на усните, додадете малку сјај и веќе сте подотвени!