Упс! Може ли пенисот да влезе предлабоко?

14 јули, 2020
Annotation 2020-07-13 174223

Дали е можно во текот на пенетрацијата пенисот да дојде до грлото на матката и ако да, дали е тоа опасно?

Па, со оглед на тоа дека матката во просек е длабока околу 10 cm, а должината на просечен пенис во ерекција е околу 13 cm, да, дефинитивно е можно. Сепак, треба да се нагласи дека матката при сексуално возбудување расте (тоа го знаат само малкумина!), па пенисот никако не може да пенетрира во грлото на матката. Со други зборови: “Ништо лошо нема да се случи”. Рече д-р. Софија Јен, директорката и една од основачите на  Pandi Health, сервисот за достава на контрацепциски пилули на одделот за медицина на Универзитетот Stanford.

Некои жени доживуваат и таканаречени вагинални оргазми токму поради стимулацијата на грлото на матката. Од друга страна пак, доколку почувствувате дека пенетративниот секс ви нанесува болка, замолете го партнерот да обрне внимание и да биде понежен или испробајте поза која дозволува помала пенетрација (пр. мисионерската). Ако забележите крварење, веднаш обратете се кај лекар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi