Вака НИКОГАШ нема да изгубите тежина, живеете во заблуда: Сите вака намалуваат килограми и не е ни чудо што стануваат сѐ поголеми и поголеми!

28 ноември, 2020
624651_profimedia0260295741_ls

Многу е веројатно дека погрешно верувавте во некои работи, кои воопшто не помагаат при слабеење

Приказната за слабеење и диети никогаш не е доволна, но време е да откриете некои големи заблуди.

Можеби сте се обиделе да изгубите тежина многу пати, на многу начини, но ништо не помогнало.

Многу е веројатно дека погрешно верувавте во некои работи, кои воопшто не помагаат при слабеење.

Време е да откриеме кои се петте најголеми заблуди за слабеењето.

1. Со диета, можете да изгубите масни наслаги на одреден дел од телото

Намалената исхрана и здравата храна имаат позитивен ефект врз целото тело, но тие не можат да ги „лоцираат“ маснотиите на вашето тело. Колку маснотии согорувате зависи од метаболизмот, а некои намирници, како и вежбањето можат да го забрзаат метаболизмот, но да не влијаат на одреден дел од телото.

2. За да изгубите маснотии, треба да ги исфрлите мастите и јаглехидратите од вашата исхрана

Мастите и јаглехидратите се здобија со лоша репутација поради некои од нивните форми, како што се транс мастите и едноставните јаглехидрати, што доведува до прекумерна тежина, покачен холестерол… Сепак, постојат добри масти, како што се омега-3 масни киселини, како и јаглехидрати, кои се многу важни во исхраната на секој што сака да изгуби тежина и да се храни поздраво.

3. Ќе изгубите тежина ако пробате популарни диети

На секои неколку месеци, па дури и една недела, се појавува диета во која се „колне“ позната манекенка или актерка. Сепак, секој организам е посебен, и она што е точно за една личност, не може да важи и за други. Најдобро е да се консултирате со нутриционист, кој ќе го одреди вашиот план на исхрана врз основа на потребите на вашиот метаболизам.

4. Консумирање храна што вели „без маснотии“ и „диетално“ ќе ви помогне да изгубите тежина

Овие производи изгледаат диетални на прв поглед, но, како по правило, повеќето од нив содржат бројни додатоци или празни калории, што може да влијае на вас да добиете уште поголема тежина. Изберете природна храна, а не лажни производи без маснотии.

5. Може да јадете што било, сè додека редовно вежбате

Вежбањето е важно, но не е доволно, особено ако ќе продолжите да јадете само нездрава храна. Јадејќи поздрава храна, ќе го зголемите влијанието на тренингот врз телото, и само тогаш ќе ги видите вистинските резултати. Балансот помеѓу вежбање и правилна исхрана е важен за најдобро губење на масни наслаги.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi