Ве мачи несоница?! СТАВЕТЕ ГО ОВА ПОД ЈАЗИКОТ И НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ РАЗБУДИТЕ УМОРНИ: Потребни ви се само ДВЕ СОСТОЈКИ

18 септември, 2020
414541_jezik_ls

Ново откритие против несоницата

Многу едноставно и целосно природно решение во борбата против несоницата. Нема да зажалите, а наутро ќе се чувствувате свежи и одморени. Дури и ако ги немате овие состојки, лесно е да ги најдете во секоја подобро снабдена продавница или продавница за здрава храна.

Неодамна, истражувањето покажа дека квалитетот и квантитетот на спиењето е намален и кај мажите и кај жените. Од нормалните 7-8 часа, падна на 6-7 часа. Можеби не изгледа како голема промена, но за телото на кое му треба одмор тоа е голема промена.

Недоволно спиење предизвикува нестабилност во организмот и тој почнува да протестира. Мозокот се обидува да се одмори и да се исклучи, што може да доведе до тешкотии на работа, како и во животот. Но, што е со ноќите кога едноставно не можеме да спиеме?

Тие ноќи се појавуваат, а следниот ден е неизбежно лош ден. Еве како можете да се ослободите од ваквите ноќи. Сè што треба да направите е да ја направите оваа мешавина. Многу лесно се подготвува.

Потребни ви се само две состојки: 5 лажички мед и 1 лажичка розова хималајска сол. Со овие две состојки сонот е загарантиран. Ќе ви помогне да се одморите за следниот ден.

Хималајската сол содржи повеќе од 80 минерали и елементи што му се потребни на вашето тело за различни процеси за ревитализација на организмот. Медот има гликоза која помага во развојот на клетките и обезбедува енергија

Комбинацијата на сол и мед го зголемува лачењето на серотонин, и го намалува стресот, што го олеснува заспивањето. Обидете се со оваа мешавина и оставете му на вашето тело да се одмори и подгответе се за следниот ден.

Измешајте ги овие две состојки и ставете ги во стаклен сад. Можете да направите колкава количина сакате. Односот е 5: 1. Само земете малку од оваа смеса под вашиот јазик секоја вечер пред спиење и оставете ја сама да се раствори. Недостатокот на сон е една од причините и предизвикувачи на некои сериозни болести. Статистичките податоци велат дека луѓето кои не спијат доволно имаат поголема веројатност да имаат проблеми со срцето.

Една медицинска студија од 2011 година спроведена на околу 475.000 луѓе откри дека недостаток на сон го зголемува ризикот од срцеви заболувања за 48% и ризикот од мозочен удар за 15%. Само направете го овој наствор и претворете го ова во ваша навика.