ВЕРУВАЈТЕ НА СВОЈАТА ИНТУИЦИЈА! Еве што ни носи квадратот на Сонцето и Нептун до крајот на месецот!

12 јуни, 2020
ujnikmk,

Квадратот на Сонцето и Нептун се случува двапати годишно, а овој пат ќе се случи меѓу две затемнувања и мноштво ретроградни влијанија, пишува Lovesense. Енергијата на Нептун е „водена“, нежна и креативна. Тоа ни помага да го разбудиме рационалното во себе и постепено да ги претвораме соништата во реалност. Нептун нè охрабрува да гледаме во животот со поинакви очи, односно преку шесто сетило. Не потсетува дека она што не е јасно видливо во животот е важно, а тоа во голема мерка влијае на нашата карма и судбина. Оваа планета е симбол на висока свест и безусловна љубов. Ни носи прекрасна енергија и не потсетува дека е многу поважно дали оставивме чист и уреден простор во нашата душа.

Нептун ни покажува дека времето е голема илузија и дека не постои вистински момент да започнете или да прекинете нешто, туку реагирајте ВЕДНАШ, бидејќи вашата интуиција ве води. Оваа сонувачка енергија е идеална за интуитивни активности, креативно работење, истражување на длабочините на свеста. Ова ќе има особено позитивно влијание врз кариерата преку логични и практични одлуки. Бидејќи Нептун нè покрива со превезот на соништата, ние ќе се спротивставиме на една токсична навика, а тоа е осуда. Сега ќе можеме да размислиме за опипливото а тоа станува тешко кога енергијата на Нептун е силна. Одложете усвојување на конкретни решенија и пресуди, затоа што во присуство на Нептун не се откриваат сите информации.

Енергијата на Нептун понекогаш е како шетање низ темнината. Мора да одите бавно, мора да се движите внимателно, затоа што ако не, можете да го изгубите патот. Со сите ретроградни фази и енергии на затемнувањето, овој период е важно да му верувате на вашата интуиција. Ако сметате дека нешто не е правилно, верувајте дека интуицијата ве предупредува за нешто. Енергијата на Нептун исто така може да предизвика желба да избега од реалноста и да биде исклучена од оваа димензија. Сè на сè, искористете ја енергијата од овој период за да ја проширите вашата интуиција, да работите на креативни проекти и да постигнете вистинска љубов. Поминете време да размислувате и да се поврзете со вашиот дух. Дајте и на вашата душа шанса да зборува и да ја прашате што и треба. Посветете се на чистење и негување на душата. Оваа енергија ќе се чувствува до крајот на јуни и нема да се повтори до 9 декември 2020 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi