Ви откриваме природни и ефективни начини да ГИ ЗГОЛЕМИТЕ ВАШИТЕ УСНИ! Полни усни без игла!

10 декември, 2020
усни

Малку се дамите кои се задоволни од големината на нивните усни.

За среќа, постојат многу начини да ги зголемите природно, без инјекции.

Сочен мелем

Balzam za sočni poljubac

Основата на секој мелем е течна основа и активни состојки. За основата, изберете неутрално, основно масло, пример: масло од витамин Е, маслиново или бадемово. Може да биде и: вазелин, кокос или шеа путер, но и стар мелем за усни.

За да се зголеми ефикасноста на смесата, се додаваат состојки за да се зголеми протокот на крв во усните. Ова може да се направи со: масло или цимет во прав, што е најпопуларна и најевтина состојка за зголемување на усните без инјектирање, прашок од лута мелена пиперка, масло од каранфилче, анасон или мента и ѓумбир.

За поизразен волумен

Za izraženiji volumen

Измешајте лажичка путер од шиа и 2-3 капки масло од цимет. Нанесете ја смесата на усните, нежно масирајте три минути, а потоа исплакнете.

Загарантирана помека текстура

Ставете 5 лажички маслиново масло и лажичка чист пчелин восок во стаклена тегла, па ставете ја садот во тенџере со врела вода. Додадете половина лажичка масло од цимет и добро измешајте. Кога ќе се олади, користете го како мелем за усни и ќе се изненадите од резултатите.

I joga može pomoći

Поголеми усни за неколку минути

Измешајте 1 лажичка цимет во прав со половина лажичка вазелин. Нежно масирајте ја добиената мешавина на усните. Оставете го неколку минути и извадете го со крпа. Пецкање на усните е знак дека производот прави сè како што треба.

Мешавина за холивудски изглед

Во сад измешајте половина лажичка прашок од црн пипер, третина од лажичка ѓумбир во прав, третина од лажичка масло од цимет и лажичка масло од кокос. Добро промешајте и масирајте ги усните со оваа мешавина пет минути, а потоа исплакнете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris