Вие сте само попатна станица за него: Ова се сигурни знаци дека никогаш нема да бидете во вистинска врска со него!

17 ноември, 2020
дечко

Таа личност е повеќе од пријател за вас, но тој не е вашето момче. Да се ​​заглавите во „скоро врска“ е ситуација во која почнувате да негувате романтични чувства кон личноста со која сте започнале да се дружите, надевајќи се дека тој ќе ви возврати и ќе ја претвори вашата „скоро“ во вистинска врска. Сепак, за да не губиме време на нешто што никогаш нема да стане вистинска врска, откриваме одредени знаци дека станува збор само за афера што поминува.

Се гледате само кога тој може

Јасен показател дека одредена личност ве смета за минлива во неговиот живот е дека се гледате само кога му е погодно, односно кога нема други планови. Тој ти се јавува кога има време и секогаш си среќена да трчаш кон него. Меѓутоа, кога ќе се јавите и предложите заедничка активност, тој не ја прифаќа вашата покана.

НЕ покажува каков било интерес за вашиот живот

Ако вашето „скоро“ момче не покажува ни најмал интерес за она што го правите во животот, знајте дека едноставно сте за него – личност со која сака да има секс. Ако тој не е заинтересиран за тоа како сте го поминале денот, како сте биле на работа, кои се вашите цели или се обидува да стане дел од вашиот живот, јасно е дека не му значите толку многу колку што тој ви значи.

Сè му е поважно од тебе

Друг јасен показател дека сте минувачка точка во неговиот живот е дека не сте негов приоритет. Ако ви се чини дека тој ќе го помине денот во чистење на гаражата пред да прошета со вас, јасно е колку време е подготвен да ви посвети. Ако сте на самото дно на неговата листа на значење, не треба да бидете воопшто на неа.

Никаде не ве носи

Ако видот се сведе на кошмари, размислете уште еднаш дали ваквото однесување доведува до вистинска врска. Дали некогаш сте излегле со него во град, во кино, на прошетка? Ако одговорот е НЕ, тоа е знак дека таа не сака да се гледа со вас, пред сè не сака да ве запознае со некој што го познава како негова девојка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi