Внатрешни влакна: како да се ослободите од нив

13 јули, 2020
Naslovna

Поради честото или неправилно бричење, на кожата може да се појави црвенo и болно воспалително мозолче. Еве неколку природни трикови за нежно решавање на проблемот со неразвиените влакна …

За брзо и ефикасно решавање на проблемот со нездрави влакна, најдобро е да се третираат на ист начин како акните на лицето:

• Ако имате крем против акни дома, натапкајте го на местото на воспаление и повторете ја постапката секој ден, сè додека не видите подобрување.

• Хемиските ексфолијатори или креми со салицилна киселина или АХА киселини исто така можат да бидат од голема помош. Тие ќе го исушат воспалението и ќе ги елиминираат мртвите клетки од површината на кожата за да може запушената пора да се отвори полесно.

• Органското етерично масло од чајно дрво е одлично природно решение за ублажување на проблемот со воспалени плодни влакна, бидејќи има антиинфламаторни и антибактериски својства. Разредете го маслото од чајно дрво во маслиново или бадемово масло и масирајте во погодената област секој ден додека не забележите подобрување.

• За поблаги форми на воспаление, 100 проценти чист алое гел, кој исто така има антибактериски и антифунгални својства, може да помогне. Овој јасен, хидрирачки гел ќе го смири црвенилото и отокот и ќе го забрза процесот на лекување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi