Во Индонезија водењето љубов со странец носи среќа! КОГА ЌЕ ПРОЧИТАТЕ ШТО Сѐ ПРАВАТ ВО СВЕТОТ, ќе се зачудите!

30 октомври, 2020
Kukova ostrva Seksualne mentorke-234815989_1000x0

Луѓето ширум Светот имаат ритуали кога станува збор за сексуалните односи

Кук-острови: сексуални менторки

Кога едно момче од племето мангаи од островите Кук во Јужен Пацифик наполни 13 години, една постара жена го изнесува од селото и го учи на сè за сексот во следните две недели, што подразбира различни положби со фокус на што повеќе оргазми на партнерката.

Камбоџа: Љубовни колиби

Мајки и татковци од племето Крунг во Камбоџа градат љубовни колиби за своите тинејџерки. Момците седат на скалите и ѝ се додворуваат со песна, а таа го повикува внатре оној кој ќе ѝ се допадне. Различни момци се менуваат од ноќ во ноќ, сè додека не најде соодветен партнер, кој останува со неа цел живот.

Античка Грција: Педофилијата е дозволена

Во античка Грција, мажите ги земале момчињата како љубовници. За античките Грци, сексуалниот идентитет не зависи од полот и преференциите, туку од тоа кој бил активен, а кој пасивен учесник. Активната улога беше поврзана со повисок социјален статус, додека пасивната улога значеше младост и женственост. Врската со момче на возраст под 12 години се сметаше за несоодветна.

Антички Египет: Општа мастурбација

Античките Египќани верувале дека земјата, па дури и плимата и осеката на Нил, потекнува од ејакулатот на богот на зајдисонцето Атум. Затоа, за да се одржи нивото на Нил и да се обезбеди богатство со вода за земјоделските култури, фараоните ритуално мастурбирале и ејакулирале во реката. За време на фестивалот на богот Мин, кој ја претставуваше сексуалната моќ на Фараонот, мажите редовно мастурбираа во јавноста.

Нигерија: Кражба на жени

Секоја година на крајот на сезоната на дождови, племето на номадски сточари Водабе од Нигерија во Западна Африка, заедно го слават фестивалот Геревол, за време на кој мажите се маскираат со цел да украдат жени на други мажи. Белите заби и исправениот нос се високо ценети, па мажите носат кармин за да им изгледаат посветли забите и бела лента на носот. Жените чекаат да помине посакуваниот маж, а потоа го тапкаат по задникот. Како што заоѓа сонцето, парот исчезнува и ја поминуваат ноќта заедно.

Алабама: лезбејски рај

Лезбејското село во Алабама е основано во 1997 година. Тоа е комуна на сто хектари изградена од 20 жени. Тие ја обработуваат земјата и организираат поетски читања и уживаат во ноќите на полна месечина. На мажите им е строго забрането да влегуваат.

Индонезија: Задолжителен свингер

За време на прославата на Пона во Индонезија, учесниците мора да стапат во врска со некој што не е нивен сопружник. За нив се верува дека имаат среќа само ако имаат соработка со различни луѓе на сите седум прослави во текот на годината.

Чатисгар: Предбрачна вежба

Секоја година, племето Мурика во Чатисгар, Индија, го слави фестивалот Готул, каде тинејџерите учат сè за сексот. Само што ќе падне ноќта, девојките пијат природен алкохол што спречува бременост, а потоа сите практикуваат секс пред брак, со еден или повеќе партнери. Емоционалната приврзаност е забранета, затоа секој што спие со иста личност повеќе од три ноќи е казнет.

Кина: Империја на жените

Жените од кинеското племе Мосуо не стапуваат во брак и земаат љубовници колку што сакаат. Не постои зборот татко или сопруг, а љубовниците не живеат заедно. Наместо тоа, со полнолетството девојката ги добива клучевите од спалната соба каде ги повикува своите љубовници.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum